Results Tennis Europe S14 International tennis

Calendar of Tennis Europe S14 tennis tournaments.
All 2019 Tennis Europe S14 tennis tournaments.
Check dates, prizes, participating players, results, champions ...
Fecha: Situación: Grado: Surface: Campeones:
17/06/2019

Tennis Europe S14: PORTIMAO S14

1º- Barbarino y Gilheany
2º- Massard y Dinoto
Week 25 Portugal Grado: Cat-3 Surface: concrete
Results
MASCULINO
final
Luciano Barbarino (ITA) 57 62 62 a Loann Massard (FRA)


cuartos
Luciano Barbarino (ITA) 76 62 a Martin Landaluce

octavos
Leonard-David Wagner (GER) 62 62 a Lucca Helguera
Jose Luis Kendall (POR) 4/2 ret a Rafael Segado
Tiago Boschmans (POR) 62 63 a Jaime Galligo
Joao Portugal (POR) 62 3/3 ret a Luis Cordoba
Bastien Danicher (FRA) 62 63 a Roger Pascual
Martin Landaluce 61 61 a Goncalo Marques (POR)

2ªronda
Lucca Helguera 62 63 a Felipe Ramirez (MEX)
Rafael Segado 63 61 a Vicente Faria (POR)
Jaime Galligo 63 64 a Timeo Gaillard (SUI)
Tiago Boschmans (POR) 60 63 a Borja Traid
Luis Cordoba 16 63 64 a Roy Keegan (IRL)
Roger Pascual 63 62 a Sandro Witschi (SUI)
Martin Landaluce 63 61 a Lucas Marionneau (FRA)

1ªronda
Lucca Helguera 61 62 a Thomas Memisoglu (FRA)
Gil Silveira (POR) 63 67 76 a Felipe Virgili
Rafael Segado 61 62 a Alexandre Chauvel (FRA)
Jaime Galligo 62 63 a Guilherme Cruz (POR)
Borja Traid 63 61 a Fabio Karner (AUT)
Luis Cordoba 61 60 a Pedro Nunes (POR)
Duarte Mestre (POR) 64 64 a Bernardo Munk
Roger Pascual 63 64 a Jose Freitas (POR)
Martin Landaluce 60 62 a Bernardo Henriques (POR)

clasif previa
Juozas Cioladis (IRL) 62 62 a Nicolas Mayoral
Louis Chusseau (FRA) 61 36 75 a Carlos Diaz
Borja Traid 62 60 a Rafael Miranda (POR)
Lucas Marionneau (FRA) 60 60 a Hugo Lopez-Cordoba
Luis Cordoba 62 60 a Francisco Guimaraes (POR)

2ªprevia
Nicolas Mayoral 61 60 a Tiago Serpa (POR)
Francisco Botelho (POR) 61 60 a Alejandro Arnella
Carlos Diaz 36 76 63 a Tiago Ferreira (FRA)
Borja Traid 61 75 a Kais Benyahia (FRA)
Hugo Lopez-Cordoba 63 63 a Gustavo Sousa (POR)
Luis Cordoba 60 61 a Rafael Oliveira (POR)

1ªprevia
Borja Traid 63 60 a Guilherme Matias (POR)


FEMENINO
final
Roisin Gilheany (AUS) 61 64 a Luna Dinoto
final dobles
Ann Ceuca/ Emilija Pranyte (GER/LTU) 75 26 10/8 a Maria Garcia/ Cristina Ramos


semis
Roisin Gilheany (AUS) 57 60 2/0 ret a Carla Ferrer
Luna Dinoto 76 46 76 a Maria Garcia

cuartos
Carla Ferrer 63 60 a Elisa Bourdeilletas (FRA)
Roisin Gilheany (AUS) 63 67 60 a Cristina Ramos
Luna Dinoto 64 46 63 a Indira Lepage (BEL)
Maria Garcia 61 60 a Marelie Raath (GBR)

octavos
Carla Ferrer 76 63 a Maria Taranova (RUS)
Roisin Gilheany (AUS) 63 62 a Lucia Martinez-Montiano
Cristina Ramos 62 63 a Isabel Goncalves (POR)
Luna Dinoto 61 61 a Laura Durao (POR)
Maria Garcia 62 61 a Adriana Pellizzari (POR)

2ªronda
Carla Ferrer 61 60 a Tia Kaukenas (LTU)
Lucia Martinez-Montiano 64 36 64 a Ann Ceuca (GER)
Cristina Ramos 76 63 a Emma Cohen (GBR)
Luna Dinoto 62 16 62 a India Fenieys (FRA)
Maria Garcia 62 61 a Delia Gaillard (FRA)

1ªronda
Lucia Martinez-Montiano 62 61 a Alice Brito (POR)
Cristina Ramos 64 64 a Angelina Voloshchuk (POR)
Luna Dinoto 62 60 a Diana Geirnhas (POR)
Maria Garcia 60 60 a Luana Calixto (POR)
Aviso Legal | @ TeniSpain.com
Clasificaciones | Tennis Players | Galerías de fotos | Enlaces | TeniSpain en Google+