MASCULINO
final S Poplavskyy (UKR) 63 57 60 a Y Uchiyama (JPN)
2ªrondaA El Menshawy (GBR) 64 63 a
A Iturriaga1ªronda F Ramos (POR) 64 62 a
Sergio Ballester B Sawicki (POL) 75 60 a
Carlos Rosique T Hanzlik (CZE) 61 46 64 a
Sergi Garcia FerrandezAlvaro Iturriaga 06 62 60 a K Dimitriev (RUS)
A El Menshawy (GBR) 63 62 a
Laureano Agulloclasif previaS Garcia Ferrandez 67 60 64 a
A ArtuñedoL Ducourau (FRA) 64 46 63 a
Laureano Agullo2ªpreviaS Garcia Ferrandez 64 63 a
JF VidalA Artuñedo 64 61 a
V GimenoO Golding (GBR) 62 76 a
G MarilA Pavlasek (CZE) 60 63 a
J Aguilar TatayL Ducourau (FRA) 60 1/0 ret a
A CortesL Agullo 64 46 64 a A Bulitski (BLR)
K Dimitriev (RUS) 61 36 63 a
JJ Jorquera1ªpreviaSergio Garcia Ferrandez 63 61 a C Helliar (GBR)
Jose Fco Vidal 61 63 a V Bukatin (RUS)
Victor Gimeno 61 64 a
Joan BenaigesAndres Artuñedo 61 62 a O Odazhyu (UKR)
O Golding (GBR) 63 61 a
Ignacio VallsGabriel Maril 61 61 a M Izycki (POL)
A Pavlasek (CZE) 60 62 a
Adrian di FeliceJose Aguilar Tatay 60 61 a
Daniel VidalL Doucourau (FRA) 61 64 a
Arturo TorregrosaAaron Cortes 61 62 a N Petrov (RUS)
Laureano Agullo 63 64 a J Hadrava (CZE)
A Bulitski (BLR) 46 63 61 a
Arnau SanzJuan Jose Jorquera 64 64 a M Smola (POL)
K Dimitriev (RUS) 64 60 a
Antonio VegaF Ramos (POR) 63 64 a
Faspar BrauM Auf (EGY) 62 61 a
Victor RisueñoFEMENINO
finalA Marenko (RUS) 64 62 a D Papamichail (GRE)
2ªrondaC Seateun (FRA) 57 64 64 a
T Torro1ªrondaSandra Gonzalez Salas A Marenko (RUS) 62 60 a
Clara Perez MarcosMªTeresa Torro 60 61 a T Bartova (CZE)
clasif previaT Bartova (CZE) 62 63 a
A Gomez AlemanC Seateun (FRA) 61 60 a
A Martinez SanjuanK Daniel (JPN) 61 67 64 a
A Martinez Urrea2ªpreviaAna Gomez Aleman 61 46 61 a
Claudia Ortiz AlbertC Seateun (FRA) 64 75 a
L PazAida Martinez Sanjuan 63 61 a
Ana Mª Ortiz AlbertA Velika (SWE) 76 61 a
D PaulosE Tugarinova (RUS) 61 36 62 a
Mercedes GinerA Martinez Urrea 63 63 a
Alicia Perez GonzalezK Daniel (JPN) 60 26 64 a
Ainhoa Atucha1ªpreviaLucia Paz 60 60 a A Prokhorova (RUS)
Deborah Paulos 63 64 a I Assad (BRA)
Ana Martinez Urrea 64 26 63 a E Ignatova (RUS)
2009 - 1º S Poplavskyy (UKR) a Y Uchiyama (JPN)
2009 - 1ª A Marenko (RUS) - 2º D Papamichail (GRE)
2008 - 1º D Schulz (GER) - 2º
Pablo Carreño2008 - 1ª B Otashliyska (BUL) - 2ª
MªTeresa Torro 2007 - 1º M Sekulic (SWE) - 2º
Rafael Mazon2007 - 1ª J Konta (AUS) - 2ª J Goloborodko (UKR)
2006 - 1º J Andersen (RSA) - 2º
Abel Hernandez2006 - 1ª
Maite Gabarrus - 2ª Y Gavenko (RUS)
2005 - 1º M Karpol (CRO) - 2º J Sousa (POR)